“YENİDEN BİSMİLLAH”

İMH Anadolu 2018/2019 yeni dönem açılışını “HEP BİRLİKTE YENİDEN BİSMİLLAH” başlığı ile gerçekleştirdi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Anadolu derneğinin komisyonları ve Ataşehir, Birlikder, Fikirder, Ünalan Temsilcilik yönetimlerimin hazır bulunduğu program,
İrfan Kirpi’nin Kuranı Kerim  Tilaveti ile başladı.

Açılış konuşması için söz alan İnsan ve Medeniyet Hareketi Anadolu başkanı Rıza PEKDEMİR, katılımcılara davete icabetlerinden dolayı teşekkür ederek şu hususların altını çizdi;
~ Kurumlarımızın ismi ve mekânı değişse de asli gayemiz Rızayı İlahidir.
~ Cemaat , Şeytanla  bir arada yaşamaktan istiaze edip,  birlikte ALLAH’A sığınmaktır…
~ Hedefimiz yaptığımız işlerde sürekli bir adım ileriye gitmektir. Koşu bandında koşarak enerjinizi tüketirsiniz Kendinizi yorarsınız fakat banttan indiğinizde aynı yerdesinizdir. Çalışmalarımızda koşu bantlarından kurtulmamız gerekmektedir.

~ HİÇ BİRİMİZİN AKLI, HEPİMİZİN AKLINDAN ÜSTÜN DEĞİLDİR.

Programda söz alan, İMH İstanbul Koordinatörü Ammar Cengiz ŞENOL, “ya bir yol aç ya bir yol bul yada yoldan çekil” cümlesine atıf yaparak yol açanlara teşekkür etti.

İmh Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Fesih KAYA “Birbirimizin cenneti olalım, kulakların söze doyduğu bu çağda lisanı hal ile örnek olalım” diyerek çalışmaların davet yönüne dikkat çekti.

Son olarak söz alan İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN Güçlü ve Merhametli olmanın önemini vurgulayıp, Müslümanların her şartta merhamet ile hareket etmesi gerektiğin vurguladı.

Devamında Hasan BEŞİROĞLU hocanın samimi duası ve sonrasında devam eden ikram ile program nihayete erdi.

x

Check Also

Doğu Türkistan için eller duaya kalktı.

İMH’ye Bağlı Kurumlar Tüm Türkiye’de Sabah Namazında Doğu Türkistan İçin Buluştu. Doğu Türkistan’da yaşanan Çin ...

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow