İnsan ve Medeniyet Hareketi Yeni Faaliyet Dönemine “Bismillah” Dedi

İnsan ve Medeniyet Hareketi 2018-2019 faaliyet dönemine 27 Ekim Cumartesi günü düzenlediği salon programıyla başladı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi yeni faaliyet dönemine başlarken kadrolarını motive etmek ve teşkilat bünyesinde görev alanlarla kenetlenmek için bir salon programı düzenledi.

“Bismillah, hayat iman ve cihat, iyiliği emret kötülükten sakındır”söylemlerinin öne çıktığı programa İMH’nin İstanbul ve Anadolu Teşkilatlarında görev alan kadrolar katıldı.

27 Ekim Cumartesi günü saat 19.35’te Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapılan program Abdulkadir ÖRNEK Hoca tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sunuculuğunu Seyfullah ŞENEL’in yaptığı programın açılış konuşmasını Mustafa KELEŞOĞLU Hoca yaptı.

Mustafa KELEŞOĞLU konuşmasında iyiliği emretmenin ve kötülükten men etmenin bir Müslüman için zaruretinden bahsetti. Mustafa KELEŞOĞLU: “Gönlünüzde yer eden insanlara iyiliği emreder onları kötülükten men edersiniz. Gönlünüzü herkese açık tutun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İMH Mevlana Genç Hareket üyeleri sahne alarak Merhum Erdem BEYAZIT’a ait Savaş Risalesi şiirini seslendirdiler. Daha sonra kürsüye çıkan İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN salonda bulunanlara hitap etti. Kemal ÖZDEN, İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak bu toprakların vicdanı olmak için yola çıktıklarını ifade etti.

Yapılan tüm faaliyetlerde bu amacı gözeterek iş ürettiklerini söyleyen Kemal ÖZDEN, safları her zaman sıkı tutmanın önemine dikkat çekti. Ülkemizde vesayet özlemi duyanlar fırsat bulduklarında kazanımlarımızı yok etmekten çekinmeyecekler diyen Kemal ÖZDEN şöyle devam etti: “Hareketimizin yaptığı çalışmalar dosta güven verirken düşmünü rahatsızlık verecektir. Büyük bir ideale ulaşmak istiyorsanız öncelikle büyük hayaller kurmalısınız. Yaptığınız bir iyiliğin karşılığını Rabbimizin size nasıl vereceğini asla bilemezsiniz.”

Programda İMH İstanbul Koordinatörlüğü devir teslim töreni düzenlendi. Şaban KILIÇ İstanbul Koordinatörlüğü görevini Ammar Cengiz ŞENOL’a devretti. YİK Başkanımız Mehmet GÜNEY, Şaban KILIÇ’a hediye takdim etti. Yine ortaya koydukları özverili çalışmalar nedeniyle İnsan Vakfı ve Antalya Yeryüzü Kolejine hediye takdim edildi.

Daha sonra kürsüye gelen İMH teşkilatlanma başkanı M. Fesih KAYA konuşmasına başlarken “Hayat iman ve cihat” ezgisini terennüm etti. Fesih KAYA’nın doğaçlama söylediği marşa salonda bulunanların eşlik etmesiyle heyecan dolu bir atmosfer oluştu. “Siz insanlar içerisinden çıkarılmış en hayırlı Ümmetsiniz. İyiliği emreder kötülükten sakındırırsınız.” ayetini okuyan M. Fesih KAYA, Müslümanın sahip olması gereken davet sorumluluğuna vurgu yaptı.

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin İslamcı bir karaktere sahip olduğunu belirten Fesih KAYA: “İnsan ve Medeniyet Hareketi bu topraklardaki İslami Hareketin ana kucağıdır” dedi. Fesih KAYA konuşmasına şu meyanda cümlelerle devam etti: “Biz bu toprakların asli unsuruyuz. Vesayetçileri leylekler getirdi ve şimdi de leylekler geri götürüyor. Biz yerel bir İslami hareketiz. Yerellikten bir etnisiteyi öne çıkarmayı kast etmiyorum. Anadolu coğrafyasında bu dinin kökleşmesi için gayret göstermiş tüm özverili insanlar bizim ortak değerimizdir. Yeni faaliyet dönemine başlarken öyle güçlü bir besmele çekelim ve öyle bir gayret gösterelim ki Allah (c.c.) bizlere başarı lütfetsin.”

Programın sonunda İMH Günışığı Tembihname ekibi sahne aldı. Amerika’daki Müslümanların efsane lideri ve mücadelesiyle tüm dünya müslümanlarının gönlüne taht kuran şehid MalcolmX’in hayatını anlatan oyun sahnelendi.

x

Check Also

Asr-ı Saadet Sohbetleri

Dr. Şerafeddin Kalay hocamızın anlatımıyla Asr-ı Saadet Sohbetleri Her Perşembe Saat: 20.30’da İMH Anadolu’da.

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow