İMH İstanbul Teşkilat Başkanlığı, Çatı Kurum Yöneticileriyle Buluştu

İstanbul Teşkilat Başkanlığımıza bağlı çatı kurum yöneticileri iki günlük istişare kampında buluştular.
İnsan ve Medeniyet Hareketi İstanbul Teşkilat Başkanlığı, Taraklı Termal tesislerinde İstanbul’da faaliyet gösteren sekiz çatı kurumun yönetim kurulu üyelerine yönelik istişare kampı düzenledi.

İMH Anadolu, İMH Çağrı, İMH Enderun, İMH Günışığı, İMH Hicret, İMH Marmara, İMH Mevlana ve İMH Rahmet yönetim kurulu üyelerinin katıldığı 2 günlük kampta; ilk gün İstanbul Teşkilat Başkanı Ammar Cengiz ŞENOL, yeni dönemde yol yürüyüş tarzımız, ilke ve prensiplerimiz, teşkilatlanmada dikkat edilmesi gereken hususlar, birlik beraberlik, çatı kurumlar arası ünsiyet ve bilinirlik, verimli ve verimsiz faaliyet alanları, aynı yöne ve hedefe doğru yürüme vs. konularını içeren bir konuşma gerçekleştirdi.

Ammar Cengiz ŞENOL’un sunumunun ardından İMH Medya Tanıtım Birimi Başkanı Cem ŞENEL; kurumsal kimlik, kurumsal kimliğin doğru kullanımı, sosyal medyada paylaşım yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar ve sosyal medya hesaplarının kontrolü konularını içeren sunum gerçekleştirdi.

İMH Grafik Tasarım ve Fotoğraf sorumlusu Ahmet Furkan ONAT; Sosyal medyanına verimli kullanımı ve doğru paylaşım teknikleri konulu sunum gerçekleştirdi.

İlk gün, İMH web sitesi editörü Ebubekir DİLEKÇİ tarafından yapılan sosyal medya ahlakı sunumuyla tamamlandı.

Tesisin mescidinde, vakit namazları sonrası çatı kurum başkanlarımızın sunumuyla kısa hadis-i şerif dersleri gerçekleştirildi.

Kampın ikinci gününde ise İMH YİK Üyesi ve Teşkilat Başkanı Muhammed Fesih KAYA; birbirimize sahip çıkmamız ve destek olmamız gerektiğini, birlikte cennetimizi kazanmak için daha çok gayret etmemiz gerektiğini, sürekli olumsuz dil kullanmanın insanımızı demoralize ettiğini, eleştiri olduğu gibi taltifin de olması gerektiği, bir işi nasıl daha iyi yaparız diye odaklanılması gerektiğini ifade etti.

İMH YİK Üyesi ve Enderun Özgün Eğitimciler Derneği Başkanı Hasan UYAR Hocamız; gençlik çalışmalarının ve eğitimin önemine dikkat çekerek geçmişinde İmam Hatip Liselerinde ve üniversitelerde en güçlü gençlik çalışmalarını gerçekleştiren İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin bugün çok daha iyi şeyler ortaya koyması gerektiğini bunun içinde birbirimize destek vererek daha fazla taşın altına elimizi sokmamız gerektiğini ifade etti.

Son olarak da İMH YİK Üyesi Orhan ÇOKÇA, bütün kurumlarımıza ve görev alan kardeşlerimize başarılar diledi. İstanbul Teşkilat Başkanlığı Çatı Kurum Yönetimleri Kampı çekilen aile fotoğrafı ve musafahalaşma ardından kamp sona erdi.

Haber: Ömer Faruk TAŞDELEN

x

Check Also

Doğu Türkistan için eller duaya kalktı.

İMH’ye Bağlı Kurumlar Tüm Türkiye’de Sabah Namazında Doğu Türkistan İçin Buluştu. Doğu Türkistan’da yaşanan Çin ...

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow